Sponsorzy

Reklama

Ogłoszenia

UWAGA!!!

Najbliższe spotkanie dla Ratowników i Kandydatów odbędzie się 31.01.2014r. o godz. 15:00 w budynku PCK przy ul. Rzecznej 20. Serdecznie zapraszamy.

 


UWAGA!!!

Najbliższe spotkanie dla Kandydatów do Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Przemyślu odbędzie się 31.01.2014r. o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Grunwaldzkiej 81 w Przemyślu. Serdecznie zapraszamy!

Użytkowników : 63
Artykułów : 49
Odsłon : 104009

Podatek

Wincentiada

W niedzielę 26 sierpnia jak co roku Przemyślanie świętowali dzień patrona miasta św. Wincentego, tzw. „Wincentiada”. Na uroczystościach zaakcentowała się przemyska Grupa Polskiego Czerwonego Krzyża, która została poproszona o zabezpieczenie wydarzenia.

 

 

Podczas dwunastogodzinnego dyżuru ratownicy uważnie przyglądali się wydarzeniom na rynku przemyskim gotowi w każdej chwili zareagować. Przybyło bardzo dużo mieszkańców Przemyśla i okolic szczególnie w godzinach wieczornych. Ratownicy podzieleni w 2-3 osobowe drużyny co chwilę patrolowali ulice miasta. Jako że pogoda dopisała, do punktu medycznego często zgłaszali się starsi ludzie z problemami ciśnieniowymi. Obyło się jednak bez poważniejszych przypadków. Oprócz kwestii bezpieczeństwa uczestników, festyn był okazją do autoprezentacji grupy oraz pokazania technik udzielania pierwszej pomocy. Na przygotowanym fantomie ratownicy pokazywali jak właściwie wykonywać proces RKO oraz odpowiadali na pytania dotyczące postępowania w różnych przypadkach zagrożenia zdrowi i życia. Zainteresowanie było bardzo duże, szczególnie u dzieci. Być może przyciągały je dyplomy rozdawane przez ratowników za prawidłowe wykonanie RKO. Procesu resuscytacji chcieli uczyć się także dorośli, wśród chętnych byli nawet ratownicy WOPR - u.

Zainteresowani mogli także obejrzeć sprzęt medyczny oraz mundury i kombinezony jakimi dysponuje i jakich używa grupa. Ratownicy rozłożyli Polowy Punkt Medyczny, w którym przyjmowali poszkodowanych, ale który stanowił też atrakcje. Dzieciom najbardziej podobały się kaski, które mogły założyć na głowy oraz radia.

Tekst Emilia Wilgucka
Zdjęcia Anna Gibała

 

 

 

 
Valid XHTML & CSS | Template Design INFOTAX | Copyright © 2011 by INFOTAX