Sponsorzy

Reklama

Ogłoszenia

UWAGA!!!

Najbliższe spotkanie dla Ratowników i Kandydatów odbędzie się 31.01.2014r. o godz. 15:00 w budynku PCK przy ul. Rzecznej 20. Serdecznie zapraszamy.

 


UWAGA!!!

Najbliższe spotkanie dla Kandydatów do Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Przemyślu odbędzie się 31.01.2014r. o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Grunwaldzkiej 81 w Przemyślu. Serdecznie zapraszamy!

Użytkowników : 63
Artykułów : 49
Odsłon : 104004

Podatek

XI Charytatywny Piknik Życia podkarpackiego

Trzeciego czerwca odbył się kolejny piknik Redakcji Życia Podkarpackiego, nad którego bezpieczeństwem czuwała Grupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża z Przemyśla. Ratownicy rozkładali swój sprzęt od godziny 9.00 i powoli przygotowywali się do całodziennego dyżuru.


 

Piknik zaczął się o 11.00. W pierwszych godzinach trwania imprezy nie było jeszcze wielu gości więc ratownicy nie mięli zbyt wiele do roboty. Nie marnowali jednak czasu. Przed namiotem w ramach rozbudzenia się, ponieważ godzina 13.00 w niedzielę to dla młodych bądź co bądź wczesna godzina, ratownicy rzucali piłkę do rugby.

W godzinach popołudniowych dwuosobowe grupy patrolowały już cały teren pikniku, obyło się jednak bez żadnych wydarzeń. Ratownicy zwracali uwagę przede wszystkim na to, co działo się pod sceną, ponieważ w czasie koncertów było tam dużo ludzi oraz w czasie meczu gwiazd. Największe skupienie było jednak w trakcie trwania konkursu drwali.

Dużym zainteresowanie cieszyły się pokazy pierwszej pomocy, które przyciągały nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Można było nauczyć się między innymi jak się zachować w sytuacji, gdy mamy do czynienia z osobą nieprzytomną z brakiem oddechu. Dzieci przyciągała nie tylko ciekawość, ale także możliwość dostania dyplomu oraz kolorowanki.

Kolejne duże zabezpieczenie, wymagające dużej uwagi nie sprawiło ratownikom trudności, a na pewno nauczyło wielu rzeczy, np. cierpliwości.

Tekst: Emilia Wilgucka

Zdjęcia: Karolina Rempel

 
Valid XHTML & CSS | Template Design INFOTAX | Copyright © 2011 by INFOTAX