Sponsorzy

Reklama

Ogłoszenia

UWAGA!!!

Najbliższe spotkanie dla Ratowników i Kandydatów odbędzie się 31.01.2014r. o godz. 15:00 w budynku PCK przy ul. Rzecznej 20. Serdecznie zapraszamy.

 


UWAGA!!!

Najbliższe spotkanie dla Kandydatów do Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Przemyślu odbędzie się 31.01.2014r. o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Grunwaldzkiej 81 w Przemyślu. Serdecznie zapraszamy!

Użytkowników : 63
Artykułów : 49
Odsłon : 104037

Podatek

„Gdzie ta keja…”

Odpoczynek, integracja, zabawa – członkowie przemyskiej Grupy Ratownictwa PCK oraz koledzy ze Straży Granicznej w ramach regeneracji przed Euro 2012 wybrali się na spływ kajakowy na dwudziestokilkoletniej trasie z Ostrowa do Wyszatyc. Pogoda dopisała wypad można więc jak najbardziej zaliczyć do udanych.

 

26 maja wczesnym rankiem uczestnicy zebrali się przy progu wodnym na Sanie w Ostrowie. Nie było nas wiele, ale jak zwykle wszyscy w świetnych humorach. Po wyczyszczeniu kajaków kolega Leszek Prokop przybliżył nam zasady bezpieczeństwa, następnie podzieliliśmy się na grupy i wyruszyliśmy. Prąd niósł nas w okolice Bolestraszyc, potem niestety trzeba było wiosłować. Jednak i to się przydało – jako trening przed noszeniem sprzętu. Aby zregenerować siły w przerwie na jednej z wysepek uczestnicy spływu urządzili ognisko. Choć woda w Sanie nie nastrajała raczej do kąpieli, nie przeszkodziło to jednak chłopakom w oblaniu dziewczyn korzystających z kąpieli słonecznych.

Tego typu rozrywka jest nie tylko zdrowa, ale także pozwala grupie zintegrować się co rzutuje potem na współpracę w czasie akcji i zabezpieczeń. A bez wątpienia największą frajdą jest, gdy cała grupa zmawia się by oblać wodą szefa grupy ;p. Nie brakowało śmiechu szczególnie wtedy, kiedy ktoś wpadał do wody albo wpływał w krzaki.

Ratownicy wypoczęli, nabrali sił i wracają do działania, w końcu trzeba zapracować na wyjazd w góry ;D.

Tekst: Emilia

Zdjęcia: Łukasz Szaruga

 
Valid XHTML & CSS | Template Design INFOTAX | Copyright © 2011 by INFOTAX