Sponsorzy

Reklama

Ogłoszenia

UWAGA!!!

Najbliższe spotkanie dla Ratowników i Kandydatów odbędzie się 31.01.2014r. o godz. 15:00 w budynku PCK przy ul. Rzecznej 20. Serdecznie zapraszamy.

 


UWAGA!!!

Najbliższe spotkanie dla Kandydatów do Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Przemyślu odbędzie się 31.01.2014r. o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Grunwaldzkiej 81 w Przemyślu. Serdecznie zapraszamy!

Użytkowników : 63
Artykułów : 49
Odsłon : 104015

Podatek

Przygotowani na EURO 2012

11 maja 2012 r. w Przemyskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Przemyślu rozegrano II Halowy Turniej Piłki Nożnej Honorowych Dawców Krwi PCK Służb Mundurowych powiatu przemyskiego.

 

 


Uczestniczyły w nim drużyny reprezentujące kluby HDK PCK, działające przy KM PSP w Przemyślu, BiOSG w tym mieście, Komendzie Regionalnej SOK i OSP w Krasiczynie. Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Przemyślu mł. bryg. Artur Domagalski, wiceprezes „Płomyka” nie ukrywał radość z tego kolejnego spotkania na parkiecie czerwonokrzyskiej rodziny.

W sportowych zmaganiach rywalizowali zawodnicy bardzo młodzi oraz w sile wieku. Włożyli w nie wiele ambicji i niemało trudu. Zwyciężył, już po raz drugi, zespół reprezentujący klub HDK PCK „Płomyk” przy przemyskiej Straży Pożarnej, którego kapitanem był Dariusz Kohut. Autorami tego sukcesu byli również: Dariusz Jaroch, Adam Kuta, Łukasz Zieliński, Kamil Zaprutkiewicz, Paweł Gembrowicz, Paweł Majewski i Paweł Żygała. Drugie miejsce zajęła drużyna krwiodawców z klubu „Vita” przy BiOSG w Przemyślu na czele z Marcinem Pawłosiem. Kolejne pozycje wywalczyli reprezentanci klubu „Strażnicy życia” przy KR SOK w Przemyślu z kapitanem Bartłomiejem Karpińskim oraz „Daru krwi” działającego przy OSP w Krasiczynie prowadzeni przez Łukasza Kruka.

Najlepszym bramkarzem został Grzegorz Sekuła z „Daru krwi”, a królem strzelców Jacek Cwynar z „Vity”.

Drużyny, które znalazły się na podium otrzymały puchary ufundowane przez prezesa Oddziału Rejonowego PCK Mieczysława Gibałę, Komendanta Miejskiego PSP st. bryg. Tadeusza Kudybę i Klub „Vita”, którego prezesem jest Ryszard Granda. Puchary i dyplomy wręczali zawodnikom prezes Oddziału Rejonowego PCK w Przemyślu Mieczysław Gibała, mł. bryg. Artur Domagalski oraz prezes klubu „Vita” przy BiOSG Ryszard Granda. Ponadto każda drużyna otrzymała dyplom, a wszyscy uczestnicy ulotki informujące o działalności „Płomyka”, a także okładki na dokumenty ze znakiem PCK.

Turniejowe zmagania fachowo oceniali sędziowie PZPN: Krzysztof Nazarko, Bartłomiej Galanty i Lesław Kogut, a koordynatorem zawodów był Zdzisław Wójcik prezes „Płomyka”. Ich obsługę zapewnili mł. bryg. Artur Domagalski i mł. bryg. Wojciech Domagalski z KM PSP. Zabezpieczenie medyczne stanowili członkowie Grupy Ratownictwa PCK Przemyśl – Emilia Wilgucka i Krzysztof Mazur. Podczas turnieju prezes klubu HDK PCK „Vita” Ryszard Granda odczytał list gratulacyjny skierowany do prezesa „Płomyka” z okazji 25 lat działalności. Serdeczne życzenia składały też inne osoby, m.in. kierownik Biura OR PCK w Przemyślu Krystyna Lachowicz.

Prezes Gibała podziękował uczestnikom zawodów za przyjazną rywalizację oraz wyraził nadzieję na podobne spotkania w przyszłości.

Organizatorami piłkarskich zmagań byli: OR PCK, klub HDK PCK „Płomyk” przy KM PSP i klub HDK PCK „Vita” przy BiOSG w Przemyślu. W ich imieniu serdecznie dziękuję dyrektorowi POSiR Mariuszowi Zamirskiemu za udostępnienie hali sportowej oraz sołtysowi Krównik Stanisławowi Szewczykowi za zorganizowanie miejsca na imprezę integracyjną.

Tekst i zdjęcia Zdzisław Wójcik

 
Valid XHTML & CSS | Template Design INFOTAX | Copyright © 2011 by INFOTAX