Sponsorzy

Reklama

Ogłoszenia

UWAGA!!!

Najbliższe spotkanie dla Ratowników i Kandydatów odbędzie się 31.01.2014r. o godz. 15:00 w budynku PCK przy ul. Rzecznej 20. Serdecznie zapraszamy.

 


UWAGA!!!

Najbliższe spotkanie dla Kandydatów do Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Przemyślu odbędzie się 31.01.2014r. o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Grunwaldzkiej 81 w Przemyślu. Serdecznie zapraszamy!

Użytkowników : 63
Artykułów : 49
Odsłon : 104023

Podatek

Święto Straży Granicznej

W sobotę 19 maja, w niezwykłej scenerii Zespołu Zamkowo-Parkowego w Krasiczynie, odbył się Piknik Rodzinny z okazji Święta Straży Granicznej połączony z II Euroregionalnym Festiwalem Smaków. Na uroczystościach bardzo mocno zaakcentował się Polski Czerwony Krzyż, a wszystko za sprawą Grupy Ratownictwa PCK Przemyśl oraz Klubu HDK PCK „VITA” przy Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu.

Czerwonokrzyscy ratownicy zostali poproszeni przez organizatorów o zapewnienie bezpieczeństwa w czasie trwania uroczystości. Wykorzystaliśmy okazję i dodatkowo przygotowaliśmy stoisko, przy którym uczestnicy imprezy mogli nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy. Z możliwości sprawdzenia swoich umiejętności na fantomie skorzystało bardzo wiele osób, w szczególności najmłodsi ale znalazło się też bardzo wiele mam i tatusiów, którzy dając swoim pociechom przykład starali się jak najlepiej wykonywać instrukcje ratowników. Każdy przeszkolony kursant, zarówno ci mali jak i ci starsi, otrzymywał pamiątkowy dyplom. Kolejną atrakcją dla ciekawych było stoisko, na którym można było zobaczyć sprzęt medyczny i odzież ratowniczą używaną w ratownictwie PCK. Pod okiem ratowników można było dowiedzieć się do czego służy dany sprzęt, jak się go używa a nawet przymierzyć odzież ratowniczą.

Obok namiotu ratowników duże zainteresowanie budziło stanowisko przygotowane przez Klub HDK PCK „VITA”. Poprzez liczne gry i zabawy starano się nauczyć dzieci jak wielkim darem dla drugiego człowieka jest krew oraz jak ważne są zasady czerwonokrzyskie. Największym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszył się konkurs rysunkowy, którego hasłem przewodnim było „Krew Darem Życia”. W czasie trwania konkursu mali artyści wykonali kilkaset prac, spośród których jury wybrało i nagrodziło kilkanaście najlepszych. Pełne ręce roboty mieli również klubowi wolontariusze, którzy rysunkami ozdabiali twarze dzieci.

W trakcie pikniku miał miejsce pokaz sprzętu i umiejętności, jakimi dysponują funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, Wojska Polskiego, Straży Pożarnej, Policji oraz Straży Ochrony Kolei. Wśród tłumu spacerowiczów zauważyć też można było członków Przemyskiego Stowarzyszenia Dobrego Wojaka Szwejka w mundurach austriackiej armii z czasów Franciszka Józefa. Gościem honorowym Pikniku był Komendant Główny SG gen. bryg. SG Dominik Tracz.

 

tekst: Ł. Szaruga

zdjęcia: R. Witkowski, Ł. Szaruga

 

 

 

 
Valid XHTML & CSS | Template Design INFOTAX | Copyright © 2011 by INFOTAX