Sponsorzy

Reklama

Ogłoszenia

UWAGA!!!

Najbliższe spotkanie dla Ratowników i Kandydatów odbędzie się 31.01.2014r. o godz. 15:00 w budynku PCK przy ul. Rzecznej 20. Serdecznie zapraszamy.

 


UWAGA!!!

Najbliższe spotkanie dla Kandydatów do Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Przemyślu odbędzie się 31.01.2014r. o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Grunwaldzkiej 81 w Przemyślu. Serdecznie zapraszamy!

Użytkowników : 63
Artykułów : 49
Odsłon : 104028

Podatek

Krwiodawcy na stalowych rumakach

W niedzielny poranek 29 kwietnia malownicze, kręte drogi prowadzące do sanktuarium na Kalwarii Pacławskiej wypełniły się setkami motocykli. Ponad 3.000 fanów dwóch kółek z całego województwa zebrało się, aby wspólnie świętować Podkarpackie Otwarcie Sezonu Motorowego.

Świętu motocyklistów towarzyszyła, wspierana przez Polski Czerwony Krzyż, ogólnopolska akcja zbiórki krwi MOTOSERCE. Akcja była możliwa dzięki specjalistycznemu autobusowi do poboru krwi z RCKiK w Rzeszowie. O tym, że wśród motocyklistów nie brakuje ludzi o wielkim sercu, świadczyć może fakt, że było tak wielu chętnych do oddania krwi. Pomimo bardzo sprawnej pracy personelu medycznego nie udało się jej przyjąć od wszystkich dawców.

Również ratownicy przemyskiej Grupy Ratownictwa PCK przyłączyli się do tej wspaniałej inicjatywy, nieodpłatnie zabezpieczając imprezę pod względem medycznym. Każdy chętny uczestnik zlotu mógł pod okiem ratownika spróbować swoich sił na fantomie do nauki RKO.

Imprezę uświetnił pokaz sprzętu Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz plenerowy koncert zespołu Guitar Force i pierwszy w Polsce występ legendarnego gitarzysty Sergio Chanturia. Gościnnie wystąpił także zespół Pectus & Filip Moniuszko.

Organizatorem imprezy był klub RONIN RAIDERS z Rzeszowa, a patronat honorowy objął Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Tekst: Łukasz  Szaruga GR PCK Przemyśl

 
Valid XHTML & CSS | Template Design INFOTAX | Copyright © 2011 by INFOTAX