Sponsorzy

Reklama

Ogłoszenia

UWAGA!!!

Najbliższe spotkanie dla Ratowników i Kandydatów odbędzie się 31.01.2014r. o godz. 15:00 w budynku PCK przy ul. Rzecznej 20. Serdecznie zapraszamy.

 


UWAGA!!!

Najbliższe spotkanie dla Kandydatów do Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Przemyślu odbędzie się 31.01.2014r. o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Grunwaldzkiej 81 w Przemyślu. Serdecznie zapraszamy!

Użytkowników : 63
Artykułów : 49
Odsłon : 104029

Podatek

Ćwiczenia - MIELEC 2012

23 i 24 kwietnia w Mielcu odbyły się ćwiczenia dla strażaków z Państwowej Straży Pożarnej oraz  innych służb ratowniczych. Ćwiczenia zostały zorganizowane przez Komendę Wojewódzką PSP w Rzeszowie oraz Komendę Powiatową PSP w Mielcu.

 

 

W ramach ćwiczeń zostały zorganizowane dwie duże pozoracje: 1 – wypadek autobusu wiozącego kibiców, który uderza w rozszczelnioną cysternę, 2 – pożar lasu, w miejscu, gdzie woda jest trudno dostępna.

W manewrach wzięło udział 128 strażaków z powiatów rzeszowskiego, kolbuszowskiego, mieleckiego, niżańskiego, stalowowolskiego i tarnobrzeskiego. Nie obyło się oczywiście bez pomocy jednostek policji, oddziałów medycznych i leśniczych.

Grupa Polskiego Czerwonego Krzyża z Przemyśla również wzięła udział w ćwiczeniach. Tym razem byli odpowiedzialni za przygotowanie pozoracji. Wyszło im to naprawdę dobrze.

Wrażenia po ćwiczeniach jak najbardziej pozytywne. Ratownikom z Przemyśla najbardziej podobał się fakt, że ćwiczenia nie były do końca zaplanowane. Służby mundurowe były zaskoczone pewnymi elementami, wymyślanymi na bieżąco. Było to tym bardziej przydatne, że uwydatniło liczne błędy służb, które nie występują, gdy ćwiczenia są zaplanowane od deski do deski.

Z niecierpliwością czekamy na następne ćwiczenia.

 

Tekst: Emilia Wilgucka

 
Valid XHTML & CSS | Template Design INFOTAX | Copyright © 2011 by INFOTAX