Sponsorzy

Reklama

Ogłoszenia

UWAGA!!!

Najbliższe spotkanie dla Ratowników i Kandydatów odbędzie się 31.01.2014r. o godz. 15:00 w budynku PCK przy ul. Rzecznej 20. Serdecznie zapraszamy.

 


UWAGA!!!

Najbliższe spotkanie dla Kandydatów do Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Przemyślu odbędzie się 31.01.2014r. o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Grunwaldzkiej 81 w Przemyślu. Serdecznie zapraszamy!

Użytkowników : 63
Artykułów : 49
Odsłon : 104025

Podatek

Jak Wojtek został strażakiem

2 lutego kandydaci do przemyskiej Grupy Ratownictwa PCK udali się z wizytą do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Strażacy objaśnili młodym ludziom zasady ratowania w trakcie pożaru. Uczestnicy zapoznali się ze specjalistycznym sprzętem ratowniczo gaśniczym – mogli nawet przymierzyć strażackie kombinezony, których jak się okazało jest kilka rodzajów, np. strój chroniący przed środkami radioaktywnymi i żrącymi. Kombinezony okazały się bardzo ciężkie. W ramach zajęć zostały także udostępnione wozy ratownicze wraz z pokazem całego wyposażenia. Strażacy upozorowali nawet akcję, kiedy dostają wezwanie, w tym pokaz zjeżdżania na rurze strażackiej. Niestety, ku wielkiemu rozczarowaniu, młodzi kandydaci nie mogli spróbować tej sztuki. Jednak jak mówili w rozmowie już po zajęciach, strażacy wykazali się wielkim opanowaniem, cierpliwością. Byli także bardzo chętni do kilkakrotnych demonstracji sprzętu.

Wrażenia po ćwiczeniach jak najbardziej pozytywne. Młodzi kandydaci byli pod wrażeniem profesjonalnego instruktażu, nie brakło także momentów, kiedy cała grupa śmiała się z kolegów ubranych w zielony kombinezon. Uczestnicy wyrazili nawet chęć ponownego wyjścia do straży pożarnej.

Wizyta w straży miała na celu zapoznanie się ze sprzętem ratowniczo gaśniczym i była jednym z elementów szkolenia na ratownika GR PCK Przemyśl. Młodych kandydatów czeka jeszcze wiele pracy, aby dostać się na staż kandydacki, a potem dopiero na młodszego ratownika. Życzymy im powodzenia i dobrej zabawy!

 

Tekst: Emilia Wilgucka

 
Valid XHTML & CSS | Template Design INFOTAX | Copyright © 2011 by INFOTAX