Sponsorzy

Reklama

Ogłoszenia

UWAGA!!!

Najbliższe spotkanie dla Ratowników i Kandydatów odbędzie się 31.01.2014r. o godz. 15:00 w budynku PCK przy ul. Rzecznej 20. Serdecznie zapraszamy.

 


UWAGA!!!

Najbliższe spotkanie dla Kandydatów do Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Przemyślu odbędzie się 31.01.2014r. o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Grunwaldzkiej 81 w Przemyślu. Serdecznie zapraszamy!

Użytkowników : 63
Artykułów : 49
Odsłon : 104017

Podatek

Dają siebie drugiemu człowiekowi

Zebrani na wzgórzu kalwaryjskim pielgrzymi, przed rozpoczęciem Mszy św., byli świadkami niecodziennego wydarzenia. Ks. bp Adam Szal z Przemyśla w asyście Kapelana Grupy Ratownictwa PCK w Przemyślu ks. Pawła Kaszuby poświęcił AMBULANS Grupy.

4 września 2010 r. o godzinie 9.00 w kościele pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Kalwarii Pacławskiej Msza św. w intencji krwiodawców i ich rodzin, której przewodniczył ks. bp Adam Szal rozpoczęła IX Podkarpacką Pielgrzymkę Honorowych Dawców Krwi PCK. Podczas Eucharystii dziękowaliśmy dobremu Bogu za te wszystkie łaski, którymi nas obdarza, modliliśmy się o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla krwiodawców, o pokój wieczny dla zmarłych.

Ks. bp podczas homilii powiedział m.in.: "Krwiodawca oddaje krew do zasobów polskiego szpitalnictwa po to, aby komuś służyła w imię dobrze pojętej miłości bliźniego. I za to, drodzy bracia i siostry, dzisiaj chcemy podziękować wszystkim krwiodawcom i modlić się, aby ich nigdy w naszej Ojczyźnie nie zabrakło".

W darach ofiarnych złożyliśmy; chleb i wino, świece liturgiczne, kosz z kwiatami, nasze karty potwierdzające ofiarowanie dziewięciu I-wszych piątków miesiąca w intencji osób korzystających z krwi dawców.

Podczas plenerowej Drogi Krzyżowej rozważaliśmy fragmenty Encykliki Evangelium Vitae Jana Pawła II opracowane przez ks. Pawła. Oprawę muzyczną zapewniła grupa muzyczna RAM z Żurawicy.

Pielgrzymkę, na którą przybyło około 1000 osób z Harty, Birczy, Jasła, Ustrobnej, Żołyni, Mielca, Rzeszowa, Dębicy, Narola, Przemyśla, Jarosławia, Radymna, Wyszatyc, a nawet z Opola ubogaciło 9 pocztów sztandarowych z klubów HDK PCK.

Sympatyczne spotkanie przy ognisku i pieczonej kiełbasce nad Wiarem, zwieńczyło pielgrzymkę do Pani Kalwaryjskiej. Koncert kapeli "Czy się wali czy się pali", działającej przy przemyskiej Straży Pożarnej pod kierownictwem Jerzego Dołhuna przyczynił się do tego, że miejsce do tańczenia było cały czas "okupowane" przez wirujące pary krwiodawców.

Organizatorem jedenastej pielgrzymki czerwonokrzyskiej rodziny był Zarząd Rejonowy PCK w Przemyślu.

Warto podkreślić, że przemyska Grupa Ratownictwa PCK w dniach 15-17 września tego roku uczestniczyła z nowym pojazdem w III Ogólnopolskich Manewrach Służb Ratowniczych w Zawadach, gmina Popów (woj. śląskie). Nasi ratownicy zdobyli kolejne cenne doświadczenia w zakresie likwidacji skutków zdarzeń i współpracy pomiędzy różnymi służbami ratowniczymi.


Tekst:
Zdzisław Wójcik

 
Valid XHTML & CSS | Template Design INFOTAX | Copyright © 2011 by INFOTAX