Sponsorzy

Reklama

Ogłoszenia

UWAGA!!!

Najbliższe spotkanie dla Ratowników i Kandydatów odbędzie się 31.01.2014r. o godz. 15:00 w budynku PCK przy ul. Rzecznej 20. Serdecznie zapraszamy.

 


UWAGA!!!

Najbliższe spotkanie dla Kandydatów do Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Przemyślu odbędzie się 31.01.2014r. o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Grunwaldzkiej 81 w Przemyślu. Serdecznie zapraszamy!

Użytkowników : 63
Artykułów : 49
Odsłon : 104011

Podatek

Będą skuteczniej pomagać
27 września 2010 r. przedstawiciele Grupy Ratownictwa PCK oraz Zarządu Rejonowego PCK w Przemyślu spotkali się z Komendantem Miejskim Państwowej Straży Pożarnej w tym mieście. Celem wizyty było podpisanie porozumienia pomiędzy przemyską Grupą, a partnerami z PSP. Porozumienie jest owocem kilkuletniej współpracy i ściśle określa zasady dalszego współdziałania.

Po podpisaniu dokumentów Komendant st. bryg. mgr inż. Tadeusz Kudyba z dużym zainteresowaniem przysłuchiwał się planom rozwoju Grupy. Na spotkaniu był obecny również z-ca Komendanta mł. bryg. mgr inż. Artur Domagalski oraz były rzecznik prasowy Straży Pożarnej Zdzisław Wójcik. Od wielu lat chętnie podejmują oni wspólne działania z czerwonokrzyskimi Ratownikami.

Po części oficjalnej obejrzeliśmy nowy Ambulans przemyskiej Grupy, pozyskany dzięki staraniom Prezesa ZR PCK w Przemyślu Mieczysława Gibały. Komendant PSP wyraził zgodę, aby samochód znajdował się na terenie KM PSP w Przemyślu. Pozwoli to na jeszcze lepszą koordynację podejmowanych wspólnie działań.

Wiele lat pracowaliśmy na zaufanie naszych przyjaciół z PSP. Był to czas wytężonych działań i wielu wyrzeczeń całej Grupy. Jest to dla nas wszystkich wielki dzień. Jestem przekonany, że nasza dalsza współpraca będzie układać się pomyślnie oraz przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa mieszkańców miasta i okolic.


Tekst:
Łukasz Szaruga - Szef GR PCK w Przemyślu,
Zdjęcia - Zdzisław Wójcik

 
Valid XHTML & CSS | Template Design INFOTAX | Copyright © 2011 by INFOTAX